İş Elbiseleri

İş elbiseleri, sektör ve iş sahası gibi faktörlere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Yaygın olarak kullanılan iş elbiseleri; iş pantolonu, iş tulumu, bahçıvan tulum, iş yeleği, tişört, sweatshirt, kaban, mont, polar, yağmurluk, iş önlüğü, ön önlüktür. İş elbiselerini diğer kıyafetlerinden ayıran temel özellikler fonksiyonellik, kullanışlılık ve dayanıklılıktır. Ürün çeşidi ve kalite tercihi yapılırken, doğru ürünü seçmek için kumaş özellikleri mutlaka değerlendirilmelidir. Günlük kıyafetlerinizi korumanız ve doğru iş elbiseleri ile çalışmanız performansınızı doğrudan etkilemektedir. Önceliğimiz sizlere alternatifli ürünler sunmak ve tercihinizi doğru yapmanız için gerekli bilgiyi sunmaktır.

İş Elbisesi Modelleri

İş elbiseleri yazlık ve kışlık olarak ayrılabilir. Bazı iş sahalarında işçiler kışa ve yaza uygun iş elbisesi giymektedir. Özellikle kış aylarında dışarıda çalışan işçiler kıyafetlerini olumsuz hava koşullarına uygun olacak şekilde tercih etmelidir.

Firmanıza uygun iş elbisesi seçerken bir araştırma yapılması gerekmektedir. Yani, firmanızın alanına uygun iş elbisesi seçmeniz gerekmektedir. Bu işçi sağlığı ve güvenliği için çok önemlidir.

Baskılı İş Elbiseleri

Bazı durumlarda iş elbiseleri reklam için de kullanılabilir. Bu sebeple firmalar çoğu zaman iş elbiselerine baskı da istemektedir. Ancak baskı için çalışacağınız firmayı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Bazı zamanlarda baskısı yapılan logo, isim veya şekil zamanla silinebilir. Bu durumların yaşanmaması için kaliteli bir baskıcı ile çalışmanız gerekir.

Basklı iş elbiseleri firmanızın reklamını yapmanız için harika ve basit bir yoldur. Aynı zamanda müşteri açısından da kurumsallığınızı göstermeniz daha da kolaylaşır. İş elbisesi üstünde firmayı andıracak logo, isim olan firmalar her zaman daha fazla tercih edilmiştir.

Kaliteli İş Elbisesi Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş elbiseleri her zaman iş sahasına uygun olmalıdır. Bir iş elbisesinin kalitesini gösteren en büyük etken budur. İş sahasına uygun olmayan iş elbiseleri zamanla bozulacaktır. Örneğin, sürekli yıkanması gereken iş elbiselerine kullanılan kumaş yıpranmaya dayanıklı olmalıdır. Ek olarak, tehlikeli işler için kullanılacak iş elbiselerinin de güvenlikli olması gerekir. Bunlar bir iş elbisesinin kaliteli olduğunun ilk göstergesidir.

Restoran, kafe gibi yerlerde çalışanlar için pantolonlar alpaka kumaş tercih edilmelidir. Ya da, gıda sektöründe çalışanlar için gabardin türü kumaş tercih edilmelidir. İş elbiseni kumaşı dışında kaliteli yapan etken ise göze şık gelecek bir tasarımdır. Bu durumda bazı firmalar moda tasarımcıları ile anlaşarak göze hitap eden iş elbiseleri de tercih etmektedir.

İş Elbisesi Fiyatları

İş elbisesi fiyatları daha çok ürünün kumaş kalitesi ve kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir.

Yani, sektörden sektöre kullanılan iş elbiseleri farklı olacağından fiyatlarda ona göre şekillenmektedir. Baskılı iş elbisesi tercih eden firmalar baskı kalitesine göre fiyat farkı görebilirler. Ek olarak, ucuz iş elbisesi tercih edecek firmalar da maliyetten bu sayede kaçabilirler. Ancak bir iş elbisesinin fiyatını belirleyen en büyük etken kullanılan kumaşın kalitesidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR