İş Yelekleri

İş kıyafetlerinin günümüzde en çok tercih edilen çeşitlerinden biri de iş yelekleridir. Yelek; vücuda koruyuculuk, kolsuz olması sebebiyle kolay hareket edilebilirlik ve cepli modelleriyle fonksiyonellik kazandırarak çalışanın performansını doğrudan etkilemektedir. Hava sıcaklığına göre sweatshirt ya da tişört ile kolayla kombin edilerek kullanılabilir. Baskı ve nakış ile firmaları temsil eder ve çalışan kıyafetlerinde ortak bir payla oluşturur. Çalışma sahası, hava sıcaklığı ve kumaş çeşidi ürün tercihinde dikkat edilmesi gereken öncelikle faktörlerdir. İş yeleklerinin fiyatları; modeline ve kumaş cinsine göre değişkenlik göstermektedir.

İş Yeleği Modelleri

İş yelekleri sadece bir kıyafet değildir aynı zamanda acil durumlarda güvenlik aracıdır. Bu sebeple, iş yeleklerinde bol cepli modeller tercih edilmelidir. Aynı zamanda, gece çalışan işçiler için de fosforlu iş yelekleri tercih edilmelidir.

İş yelekleri seçilirken mevsime uygun iş yeleği seçilmesi en önemli şeydir. Yani, firmalar kış aylarında polarlı yelekler tercih etmelidir. Bu durumda işçiler olumsuz hava şartlarından etkilenmez ve iş kazaları da daha az görülür. Aynı zamanda, yaz ayları için de işçilerin sıcaktan fazla etkilenmemesi için uygun iş yelekleri tercih edilmelidir.

Bu yelekler sadece iş sahalarında değil günlük kullanımda da son derece popülerdir. Son zamanlarda yelek kullanımı bir moda halini de almıştır. Ayrıca, iş yerlerinde kullanılan yelekler günlük hayatta da kullanılabilir.

Baskılı İş Yelekleri

İş elbiselerinin genelinde olduğu gibi iş yeleklerinde de baskı çok önemlidir. Baskılı iş yelekleri de her zaman firmanın reklamının yapılması için en önemli araçtır. Ancak, baskılı iş yeleklerinde baskı kalitesi çok önemlidir.

Firmalar iş yeleklerinde baskı olur mu gibi bir endişeye kapılsa da iş yeleklerinde de baskı kullanımı oldukça yaygındır. Baskı için çalışacağınız firmaya yelekte ne yazılması gerektiğini bildirmeniz yeterlidir. Genelde çoğu firma iş yeleklerinde logo ve iletişim bilgilerine yer vermektedir.

 

Kaliteli İş Yeleği Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yelekleri iş elbiselerinden çoğu zaman daha az maliyetlidir. Bu yüzden çoğu firma ucuz iş yeleği tercih etmektedir. Tabii, bu durumda dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle, iş yeleğinin kumaş

kalitesine dikkat edilmelidir. Ek olarak, cep sayısı da çok önemlidir. İş yeleklerinde kullanılan baskı kalitesi de ileride baskıda solma veya yıpranma gibi durumların oluşmaması için çok önemlidir.

Kaliteli bir iş yeleğinin diğer bir özelliği de mevsimsel koşullara uygun olup olmamsıdır. Kış aylarında kullanılan iş yelekleri her zaman daha kaliteli olmalıdır.

İş Yelekleri Fiyatları

İş yeleklerini fiyatları yeleğin kalitesinden mevsimel duruma ve türüne göre değişmektedir. Örneğin, fosforlu iş yelekleri normal yeleklere göre biraz daha pahalıdır. Bazı firmalar ucuz iş yeleklerine de yönelmektedir. İş yelekleri satın almadan önce kumaş ve baskı kalitesine dikkat edilmelidir. Bu sayede, ilerleyen zamanlarda sorun çıkması daha da az olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR