Restoran Ön Önlüğü

 

Ön önlükler günümüzde en çok garson veya aşçı gibi gıda sektöründe ki çalışanlarda karşımıza çıkmaktadır. Ön önlükler rahat ve fonksiyonel olmalarının yanı sıra çalışanları çeşitli iş kazalarından da korumaktadır. İş önlükleri çeşitli iş sahalarında çalışanların güvenliği, rahatlığı amacıyla kullanılan kıyafetlerdir. Bu kıyafetler tekstil, gıda ve sanayi gibi iş alanlarında sıklıkla tercih edilir. Bu kıyafetler fonksiyonel özellikleri ile çalışanların işlerini çabuk bir şekilde halletmelerine olanak tanır.

 

Ön Önlük Özellikleri

Ön önlükler sağlam kumaşı ile tekstil gibi alanlarda çalışan kadınların iş kazalarına maruz kalmamaları için çok önemlidir. Buna ek olarak, restoran gibi işletmelerde aşçı veya garson olarak çalışan çalışanların de sıcak yemeklerden zarar görmemeleri için de kullanılmaktadır. Ön önlük veya iş önlükleri çalışanların rahat çalışmaları ve onları çeşitli iş kazalarından koruması amacıyla üretilir ve çalışanlar tarafından kullanılır. Birden fazla cep sayısı çalışanlara kolaylık sağlar. Ayrıca, bu önlüklerde yer alan çeşitli aksamlar ile de elektrik kaçağına yakalanan çalışanların kurtarılmasında büyük önem taşır. 

 

Ön Önlükler Nerelerde Kullanılır

Ön önlükler günümüzde en çok tekstil, gıda veya sanayi alanlarında çalışanlar tarafından kullanılır. Bu kıyafetler iş sahasına göre çeşitlilik ve fonksiyonel özellikler kazanır. Ön önlükler, çalışanların işten zarar görmemeleri veya kendi kıyafetlerini korumak amacıyla iş yerlerinde sıkça tercih edilir. Ayrıca gıda alanında aşçı veya garsonlar tarafından da sıcak yemeklerden kendilerini ve kıyafetlerini korumaları için de tercih edilir. Ön önlükler kirli işlerde çalışan sanayi çalışanları tarafından da hem kendileri hem de kıyafetlerini korumaları amacıyla kullanılabilir. Bu kıyafetler iş sahasına göre de fonksiyonel özellikler kazanabilmektedir. Örneğin, tekstil alanında çalışan birisi ile sanayi alanında çalışan birisinin kullandığı önlükler arasında farklılıklar olabilir.  

 

Ön Önlük Modelleri ve Fiyatları

Ön önlük modelleri iş sahasına göre farklılık kazanmaktadır. Örneğin, elektrik ile uğraşan çalışanların herhangi bir elektrik kazasından kurtarılması için önlük üzerinde bir aksam bulunabilir. Dahası, çeşitli atölyelerde çalışan çalışanların önlükleri de yaptıkları işe göre değişmektedir. Düğmeli veya düğmesiz olarak da ön önlük üretimi olmaktadır. Bu da yine iş sahasına bağlıdır. Ayrıca cepli veya cepsiz önlükler de üretilmektedir. Bu üretim çeşitliliği başta da belirttiğimi gibi iş sahasına göre belirlenmektedir. Ürettiğimiz PVC önlüklerin çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Özellikle su ve yağ işlerinde oldukça işinizi görecektir.Su geçirmez oluşu çalışma esnasında sizlere rahatsızlık vermeden çok daha iyi koşullarda çalışmak imkanı sunacaktır. Dayanıklılığıyla yardımınıza koşan PVC önlüklerini dört mevsim kullanabilirsiniz. Ön önlükler iş sahsına göre fonksiyon kazanmasının yanı sıra kumaş kalitesi veya isteğe göre baskıdan dolayı fiyat artışı veya daha az fonksiyonlu ürün tercih edilirse fiyat da azalma olabilir. Ön önlüklerde fiyatı en çok belirleyen seçenek fonksiyonel özellikler ve kumaş kalitesi olacaktır. Ön önlük veya iş önlükleri yukarıda yazan özelliklere sahip kıyafetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kumaş kalitesi ve fonksiyonel çeşitliliği bakımından da fiyat farkı oluşabilmektedir. Ön önlük tercihi yapmadan önce bunları göz önünde bulundurmalı ve iş sahasına en uygun önlük tercihi yapılması gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR